Entrevolution - naše skvělé E+ školení počtvrté

02.01.2020

Letos jsme počtvrté s Proactive Mind zorganizovali Erasmus+ školení na téma podnikání, podnikavost a osobní rozvoj.
Tentokrát se jmenoval Entrevolution a byl to nejlepší projekt, který jsme kdy vytvořili. To stejné jsme si říkali i minulý rok po Kickstart Your Business, a jsem moc ráda, že jsme letos svoji laťku ještě překonali! 

Náš stabilní tříčlenný tým letos přivítal i dva nováčky, kteří se skvěle osvědčili a už teď si troufám říct, že toho spolu určitě dál podnikneme ještě spoustu. V pěti lidech jsme se tak více jak týden starali o 25 lidí z celého světa. 

Nadšení účastníci a možná budoucí podnikatelé k nám přijeli z prověřených partnerských organizací z Běloruska, Itálie, Litvy, Arménie, Chorvatska a Gruzie.

Osm dní se pak s námi vzdělávali, objevovali Českou republiku, potkávali se s dalšími úspěšnými podnikateli a vymýšleli svoje byznys plány a bojovali o pohár vítěze finálních prezentací. 

Já jsem byla moc ráda, že i díky novým členům týmu jsem se mohla z 95 % soustředit na svoji roli lektorky a facilitátorky, a zároveň nováčky podporovat i při jejich vlastních aktivitách a workshopech. 

Můj hlavní focus směřoval na moje oblíbené oblasti, a to osobní rozvoj, sebepoznání, projektový management, prezentační dovednosti, vzdělávací metody a reflexe a v neposlední řadě oslavy.

Od minulého roku jsem nasbírala ještě spoustu dalších zkušeností, a tak jsem mohla účastníkům připravit skvělé workshopy, které je často vytáhly trochu mimo jejich komfortní zónu, a pomohly jim se lépe poznat a projít se Mapou vnitřního světa, rozvinout své silné stránky, přemýšlet o tom, jak se nejlépe učí, vymyslet, čemu by se chtěli v budoucnu věnovat pomocí Ikigai, a jak si to co nejlépe naplánovat. 

Při Business Hackathonu, kdy se účastníci 24 hodin plně soustředili na svůj nápad a vytvářeli ho, pilovali z různých pohledů, a plánovali akční kroky, jsem ráda propojila některé z nich s mými známými, kteří jim mohou pomoci i v budoucnu jak svými radami, zdroji i dalšími známými. 

I letos se mi znovu potvrdilo, že kvalita projektů Erasmus+ nezáleží vůbec na tom, jak velká pořádající organizace je, ale kolik soustředné práce, nadšení a osobních zkušeností do toho organizátoři a trenéři dají. Náš tým do toho šel skutečně naplno a všichni školitelé i členové týmu odvedli skvělou práci. Jsem tady moc ráda, že jsme to celé zvládli i za vzájemné podpory, pohody, týmového ducha a soustředění se i na naše osobní cíle a potřeby.

Na celou fotogalerii se můžete podívat tady.