Moje "dítě" a jeho první kroky - Zrcadlo sportu Podcast

05.11.2019

Musím...

Ne, nemusím.

Chci se s něčím pochlubit. 

Včera jsme publikovali první díl podcastu Zrcadlo sportu.

Zrcadlo sportu je moje "dítě", solidární projekt, který má za cíl podporovat osobní rozvoj mladých sportovců a sportovkyň pomocí metod neformálního vzdělávání. 

Ukázalo se ale, že je než vůbec budeme moci někoho vzdělávat, bude třeba je přesvědčit, že to potřebují, není to zas taková věda a pomůže jim to. 

Jasný jak facka, že? 

No nám už je to teď taky jasný,  a proto jsme přišli s nápadem vytvářet podcast. Ty jsou teď hodně in, já sama je taky poslouchám. Psané rozhovory už moc lidí nečte a produkovat kvalitní videa by nám zabralo příliš mnoho času. 

Podcasty - jako asi všechno - jsou jednodušší a zároveň složitější, než se zdá. Stačí průměrný mikrofon, nějaké zařízení na nahrávání software na editaci (já používám Spotify) a hlavně odvaha na to svůj výtvor někam nahrát. 

Podcast Zrcadla sportu byl sice náš společný nápad, a dokonce jsem měla i jednoho nadšeného spolupracovníka, který zatím bohužel nenahrál ani jeden díl (o editaci a publikaci nemluvě). 

První díl jsem nahrávala s mojí kamarádou z moderní gymnastiky Marťou Šťastnou, a byla to fakt zábava. Lidi to zatím vzali hodně pozitivně, tak doufám, že se postupem času zvýší posluchačská základna!  

Další díl vyjde příští týden - a do té doby je třeba domluvit, připravit, nahrát a zeditovat aspoň jeden další! 

Dělat to dobře je rozhodně těžší, než jsem čekala. Ale stojí to za to.