Jak jsme si šili boty - workshop barefoot sandálů

25.08.2019

Chození bosky je v poslední době čím dál tím víc trendy. Ale věděli jste, že k tomu potřebujete boty? Konkrétně barefoot boty. Na srpnovém workshopu jsme se naučili, jak na ně.

Já sama jsem kouzlu "bosých" bot propadla na jaře, kdy jsem si chtěla koupit letní sandálky do města, ale nechtěla jsem z nich mít zase puchýře. A taky jsem si v Lotyšsku tak nějak zvykla na to, chodit bosky kdy to jen bylo možné.

Sandálky mi ale brzy nestačily, a chtěla jsem něco, v čem bych mohla chodit i do přírody, a zároveň jsem úplně nechtěla za utratit další minimálně tisícovku za nové boty.

Naštěstí mám internet a docela šikovné ruce, které ráda používám. 

Začalo to jednoduchými botami jen pro mě a už to jelo. Partner, taťka, sestra (samozřejmě růžové s perličkami), moje adoptivní lotyšská rodina a přátelé (včetně 3letého klučíka, který získává cenu za nejroztomilejší barefoot nohy a nejnadšenější reakci), kolegyně..

No a protože ráda sdílím to, co mě baví a dělá můj život lepší, rozhodla jsem se uspořádat na toto téma workshop. Na radnici mého nového domova v Medlánkách jsou super lidi, a tak jsme se mohli sejít v CVČ Jabloňka.

Vesmír se opět ukázal, jak skvěle pracuje, a asi pět minut po tom, co se jedna účastnice omluvila, že nepřijde, zaklepal na dveře mladý muž, který se registroval několik hodin před akcí (a já si toho nevšimla).

Barefoot workshop pro začátečníky

A co se vlastně dělo? Chvíli jsme si povídali o nohách, chůzi, proč jsou vlastně bosé boty super a jak se dělají bosé sandály, ale brzy jsme jsme se přesunuli do akce. Obkreslili jsme si nohy, vystříhali je z podrážky - zjistili, kterou nohu máme větší nebo širší - vybrali barvu paracordu a korálků a jali se vázat své první boty.

Naučili jsme se základní uzel a zjistili, že udělat si boty přesně na míru vlastně není až tak jednoduché. Vyžaduje to trpělivost a trochu zručnosti. Nakonec se nám všem povedl udělat základní úvaz a kdo chtěl, několikrát ho zopakoval a přidal korálky, nebo si vymyslel něco svého orginálního.

Naše kreace se nám ani nechtěly zouvat, a tak jsme odcházeli se se svými starými botami v rukou a novými barefootovými sandály na nohou. 

Já jsem byla moc ráda, že jsme měli příjemnou přátelskou atmosféru a všem se podařilo boty si vytvořit. A taky jsem zjistila, že se fakt musím zlepšit v dokumentování svých workshopů a hlavně jejich výsledků! 

Krásné prostředí Jabloňky bylo skvělé a určitě se do něj ráda se svými workshopy budu vracet.

Už teď se těším! 

Co dalšího chystám se můžete kouknout v Kalendáři