Něco o mně..


Věnuji se organizaci a facilitaci kreativních a seberozvojových workshopů neformálního vzdělávání, a projektů Erasmus+.

Umím taky projektový a eventový management, vedení teambuildingových a rozvojových workshopů pro firmy, copywriting, PR, učit tanec a další. Neumím se nudit.

Kromě neformálního vzdělávání ráda tvořím, tancuji, trávím čas v přírode a pokládám hloupé otázky.

Pomáhám lidem probouzet jejich přirozenou zvědavost, odvahu poučit se z životních zkušeností a snahu přispět k pozitivní změně.

Věřím, že každý z nás má v sobě světlo, o které bychom se měli starat a sdílet ho s ostatními.

Protože spolu záříme více

Mám za sebou třeba...

Tréninkový kurz Erasmus+ Kickstart Your Business 

Blansko

Tento tréninkový kurz orientovaný na podnikání jsme organizovali v podobném formátu už potřetí. Přesně jsme věděli, čeho chceme dosáhnout, a co pro to musíme udělat. Postavili jsme před účastníky originální výzvy, dávali jim maximální podporu a vyplatilo se. Byl to určitě nejlepší podobný projekt, který jsme zorganizovali. 
Koukněte se na skvělé video

Výměna mládeže Erasmus+ Business for Impact 

Valmiera, Lotyšsko

Jako EVS dobrovolnice ve Valmieras Novada Fonds jsem spolupracovala s místní Bankou mládeže. Tým sedmi středoškoláků chtěl uspořádat výměnu mládeže na téma sociální podnikání. Zkušenosti? Žádné. Nadšení? Výrazné. Spolehlivost a kvalita práce? Zlepšující se. 
Předala jsem jim svoje znalosti a zkušenosti o E+ projektech a společně jsme napsali a zorganizovali skvělý projekt. Koordinovala a zašťitovala jsem organizační, obsahovou i metodickou část projektu . 
Bylo to náročné, obohacující a stálo to za to!
A taky máme video! Že jsme pak všichni spali tak 3 dny v kuse, to na něm neuvidíte.

Evropská dobrovolná služba

Valmieras novada fonds, Valmiera, Lotyšsko

V lotyšské Valmieře, městečku menším než Kroměříž, jsem strávila rok prací s mladými. Měla jsem štěstí na otevřené kolegy, kteří se mých zkušeností nelekli, ale využili příležitosti dát mi naprostou volnost a mnoho zodpovědnosti. 
Mým úkolem bylo pokusit se rozhýbat poněkud zatuchlé vody místních možností pro mladé.
Vymýšlela, organizovala a vedla jsem přes 50 různorodých workshopů, budovala spolupráci s dalšími organizacemi, chodila do škol, vedla lekce FitBaletu a s týmem místní Banky mládeže jsme zorganizovali výměnu mládeže.
Obecně lákala a nutila mladé Lotyše, aby okusili život mimo jejich školní rybníček. I kdyby jen na chvíli.  
A měla jsem tu obrovskou poctu tancovat s folklorní skupinou Dzieti na Svátku zpěvů a tanců. 
Některá z mých dobrodružství jsem dokonce natočila.

... a také 5 další projektů Erasmus+, spoustu iniciativ v rámci dalších E+ projektu, desítky odvedených teambuildingových programů s příběhem, mnoho otevřených workshopů či nesčetně odučených hodin tance a gymnastiky. 

Říkají o mě...

...většinou hezké věci.  A já jsem za ráda a moc si toho vážím.

Samanta Berga

Koordinátorka Youth Bank Valmiera

"Spolupracovala jsem s Luci během její EDS v Lotyšsku. Byla mentorkou a koordinátorkou naší výměny mládeže Business For Impact a zlepšila kvalitu práce s mládeží ve městě Valmiera. Její energie, zodpovědný přístup a otevřenost inspirovala nejen mě, ale i jiné mladé lidi, aby aktivněji pokračovali ve svých iniciativách a rozvíjeli nové dovednosti i v malém městě. Velmi si vážím jejích rychlých reakcí (kdykoli odpovídala a pomáhala), odhodlání překonat překážky (nečinnost mládeže) a mentorské dovednosti, kterými vedla náš tým k úspěšně realizované výměně mládeže." 

Ondřej Přikryl

Ředitel MotoSurf America, Zakladatel neformální skupiny Proactive Mind

"Luci pracuje se mnou v oblasti práce s mládeží od roku 2015. Vždycky přináší skvělé výsledky a vytváří pozitivní atmosféru. Její dovednosti vzrostly po návratu z Evropské dobrovolné služby v Lotyšsku. Během tréninkového kurzu Erasmus+ Kickstart Your Business byla nejcennější členkou týmu. Rád s ní pracuji a jsem moc rád, že s ní budu moci vyvíjet nové projekty."

Ansis Bērziņš

Ředitel Komunitní nadace Valmiery 

"Luci byla naše Erasmus+ dobrovolnice práce s mládeží ve Komunitní nadaci Valmiery od října 2017 do září 2018. Obdivuji Luci pro její nezastavitelnou energii a schopnost improvizovat. Když organizujete akce pro mládež, je vždycky velká pravděpodobnost, že se něco pokazí (nikdo nepřijde, negativní postoj účastníků atd.), ale Luci byla vždycky schopna rychle zaregovat a adaptovat se na nové podmínky.  
Její pozitivní přístup a optimismus je taky skvělý a pomáhá. I přes to, že už má dost zkušeností, je vždycky otevřená novým zkušenostem a poučení z čehokoliv, co se stane nebo co udělá. Stýská se mi po ní!" 


Ana Pérez Cuerva

účastnice tréninkového kurzu Kicksart your business

"Jako účastnice tréninkového kurzu Kickstart Your Business, podpořeného Erasmus+, velmi doporučuji Luci jako trenérku. Nejen že mě naučila zajímavé teoretické věci o světě podnikání, ale také mi pomohla rozvinout moji sebedůveru a byla důležitým pilířem mého osobního rozvoje. Má hodně vlastností, které z ní dělají ideálního facilitátora: skvělé sociální schopnosti s vysokou úrovní empatie, je pracovitá a má velkou schopnost motivovat lidi, aby pracovali stejně tvrdě, jako ona. Dokáže také bez problému koordinovat práce pod tlakem. Luci vám pomůže pozitivně se změnit rychleji, než jiní trenéři."